فیلترپیش بند

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
پیش بند هاهودا

پیش بند هاهودا

(5) | (امتیاز این محصول)
385,900 تومان

منشأ کلمه "پیش بند یا apron" از کلمه فرانسوی قرون وسطایی "naperon" است که معنای آن یک رومیزی کوچک است. در گذشته، تمدن‌های مختلف مثل مصریان، از پیش بند برای انجام مراسم و مناسک مهم استفاده می‌کردند. در دوران‌های بعدی، پیش بند‌های با کیفیت بهتر و مقاومت تر با کاربردهای متفاوت برای زنان توسط تجار مختلف مانند پینه دوز، ساقی، قصاب، آرایشگاه و غیره به کار گرفته شد.
پیش بند‌ها به طور کلی به دو دسته کمری و بیب تقسیم می‌شوند. پیش بند‌های کمری در قسمت کمر بسته می‌شوند و از کمر به پایین را پوشش می‌دهند و بسته به نوع استفاده، طول آنها متغیر است.

پیش بند‌های بیب (بلند) بیشتر بالای بدن را می‌پوشانند و به خاطر توانایی پوشش کل بدن، به پیش بند سرآشپز شهرت دارند.
پیش بند سرور و پیش بند بیسترو (bistro aprons) از شکل های معروف پیش بند کمری هستند. پیش بند‌های سرور کوتاه هستند و توسط باریستاها استفاده می‌شوند، در حالی که پیش بند‌های بیسترو طولانی‌تر هستند و توسط کارکنان خدمات در محیط‌های رسمی پوشیده می‌شوند.
پیش بند پینه دوزی، پیش بند سرآشپز و پیش بند صنعتی، برخی از شکل‌های پیشبند بر اساس کاربرد هستند. معمولا پیش بند پینه دوز کوتاه است و دو طرف بدنه را می‌پوشاند و برای نظافت عمومی یا کارهای دستی و نقاشی استفاده می‌شود. پیش بند‌های صنعتی از پارچه محافظ ساخته شده‌اند که از فرد در برابر مواد شیمیایی، چربی و غیره محافظت می‌کند.
پیش بند‌ها دارای جیب‌هایی برای نگهداری ابزارها یا قرار دادن وسایل کوچک در حین کار در آشپزخانه هستند.
پیش بند مشکی که در استارباکس استفاده می‌شود، برای استادان قهوه در نظر گرفته شده است. این افراد کارکنانی هستند که دارای دانش عمیقی در مورد انواع مختلف قهوه هستند.
خدایان باستانی در سراسر جهان نیز پیدا شده‌اند که پیش بند پوشیده‌اند. مجسمه‌های خدایانی که در چین و همچنین آمریکای مرکزی یافت می‌شوند، خدایان را در پیش بند به تصویر می‌کشند.
در دهه‌های 1940-1950، پیش‌بند به یکی از ویژگی‌های بارز زنان خانه دار تبدیل شد. با این حال، در نهایت این برچسب پیش بند آشپزخانه زنانه سرنگون شد و پیش بندهای امروزی از نظر جنسیت خنثی در نظر گرفته می‌شوند.

حال با دانستن تاریخچه پیش بند می‌‌‌توانید با دید بازتری پیش بند مورد نظر خود را با قیمت مناسب و ارسال سریع از فروشگاه شفتالو انتخاب و خریداری کنید.